Na úvodní stránku

Zlín Film Festival a Celé Česko čte dětem poprvé partnery!

TAMeK

2015-04-07

Kultura

Přečteno: 3874

Komentářů: 0


Týden čtení dětem bude zahájen ve Zlíně 30. 5.!


V průběhu celého festivalu pak budou dětem číst známé osobnosti, například filmová režisérka Alice Nellis s herci svého nového filmu Sedmero krkavců či spisovatelka dětských knih Alena Ježková.  Součástí programu bude scénické čtení LiStOVáNí  s hercem Lukášem Hejlíkem, který se ujme také moderování slavnostní inaugurace 5. Týdne čtení dětem v ČR.

Týden čtení dětem v ČR nabídne dětem i jejich rodičům řadu pozoruhodných aktivit, které jim zpříjemní společnou cestu ke knihám, nejen na 55. Zlín Film Festivalu, ale po celé republice. „Zlín Film Festival si velmi váží spolupráce s projektem Celé Česko čte dětem. Domníváme se, že máme obdobný cíl. Tím je harmonický, zdravý, tvůrčí a morálně hodnotný rozvoj člověka. Základní platformou je přitom rodinné společenství, společné chvíle trávené pohromadě. Tyto společné prožitky jsou nejen základním kamenem pro budování osobnostní struktury budoucího rodiče, ale i klenotem, jenž v paměti uchováváme po celý život," podotýká Markéta Pášmová, umělecká ředitelka ZFF.

Kampaň Celé Česko čte dětem se zaměřuje na propagaci hodnotné literatury, podporu emočního zdraví dětí a budování pevných vazeb v rodině prostřednictvím společného čtení. Na rozdíl od jiných projektů směřujících primárně k rozvoji dětské čtenářské gramotnosti oslovuje také rodiče a další dospělé z nejbližšího okolí dítěte. „Předčítání má silný dopad     na intelektuální a psychický vývoj dítěte. Rozvíjí myšlení, představivost, dítě se naučí rozlišovat morální hodnoty, co je dobré a co špatné. Samozřejmě se u dítěte rozvíjejí a prohlubují jazykové schopnosti, slovní zásoba, zlepšují se i vyjadřovací schopnosti. Předčítání učí lásce k literatuře, děti mají lepší schopnost se učit, přisvojovat si učivo, vzniká u nich zvídavost. V neposlední řadě je kniha výborný způsob, jak trávit volný čas. Je protilátkou neustálého vysedávání u televize a počítačových her," konstatuje Eva Katrušáková, zakladatelka a ředitelka Celé Česko čte dětem.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
25.07.2024optimalizace PageRank.cz