Na úvodní stránku

Pojďte slavit s Pionýrem!

TAMeK

2015-05-04

Volný čas

Přečteno: 3915

Komentářů: 0


Pro pionýry je tou nejlepší oslavou povedená akce pro děti! Pod názvem "Pionýrské Pětadvacítky" se takových akcí skrývá celá řada! Budou nejen připomenutím 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale především příležitostí pro kohokoliv, kdo se chce setkat s pionýry a zažít něco neobvyklého... Ve dnech 17. dubna až 17. května je připravena skoro stovka otevřených akcí po celé republice a zváni jsou opravdu úplně všichni!


Pionýrská Pětadvacítka
Co vás čeká, když pozvání přijmete? V nabídce najdete spoustu různorodých akcí. Některé z nich jsou spíše pro současné i bývalé členy oddílů, jako 25 hodin v klubovně, strávených hrami, povídáním a vzpomínáním nad kronikami, ale většina jich bude zcela otevřených. Půjde například o turnaj v 25 deskových hrách, pochod 25 km, pohádkový les s 25 úkoly na trase, výlety na 25 vyhlídek v regionu a podobně. Všechny spojuje pohyb, aktivita, číslo 25 a pozvání k návštěvě. Stačí jen otevřít nabídku na www.pionyr.cz a zjistit, co vše se ve vašem okolí bude dít.

25. výročí
Před pětadvaceti lety, 20. ledna 1990, bylo v Brně Mimořádnou konferencí pionýrských pracovníků rozhodnuto o obnovení činnosti Pionýra v návaznosti na období samostatnosti z let 1968-1970 a v duchu nejlepších zkušeností z dlouholeté tradice různorodé zájmové činnosti. Po čtvrt století je Pionýr stále jednou z nevýznamnějších organizací dětí a mládeže u nás a působí ve všech krajích ČR! .

Oslavy tohoto výročí probíhají celý rok a mají mnoho podob. Kromě "Pětadvacítek" bude další výraznou akcí Republikové setkání pionýrských oddílů (RESET) 12. až 14. června na pražském Džbáně. Během něj se sejdou pionýři, děti i vedoucí, z celé republiky na víkend plný her, soutěží, výletů, zábavy a zážitků. Na sobotu 13. června je také připravena velká kostýmová hra s trasou po historické Praze, která bude stejně jako právě startující "Pětadvacítky" otevřená všem zájemcům!

Pro zajímavost
* Od roku 1990 pracuje Pionýr jako zcela samostatná a svébytná organizace -- bez vazeb na náboženské, politické či jiné ideologie. Více o novodobé historii Pionýra najdete na: www.pionyr.cz/o-pionyru/vyroci
* Pionýr je dnes již trojnásobným držitelem statutu "Organizace uznaná státem pro oblast práce s dětmi a mládeží".
* Aktuálně doporučujeme vaší pozornosti tradiční projekt Opravdu dobrý tábor, který již 11 let pomáhá rodičům i dětem s výběrem toho správného letního dobrodružství. Vše podstatné včetně nabídky konkrétních táborů najdete na: www.dobrytabor.cz


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
25.07.2024optimalizace PageRank.cz