Na úvodní stránku

Vybíráte tábor? Nejste v tom sami!

TAMeK

2015-05-26

Volný čas

Přečteno: 3883

Komentářů: 0


Již od roku 2005 pomáhá Pionýr rodičům i dětem při plánování letních dobrodružství.


S blížícím se létem se opět projekt Opravdu dobrý tábor rozbíhá na plné obrátky
a již v současné době naši odborníci odpovídají na vaše dotazy, ať už telefonicky na čísle 222 247 529 nebo na e-mailu opravdu@dobrytabor.cz. Vše podstatné se dozvíte i na www.dobrytabor.cz.

Co nabízíme?
Cílem ODT je především posilování povědomí o pravidlech, která by měly kvalitní tábory splňovat. Ta jsou zpracována do jednoduchého Osmera, ve kterém se například dozvíte, na co je potřeba si dávat pozor a kdy být opatrný, jaké informace požadovat, ale také jaké vždy pořadateli tábora poskytovat. Připraveny jsou i praktické rady, jako na co nezapomenout při balení kufrů, jak zvládnout první tábor, a podobně.
"Rady, které na webu ODT najdete, se zdaleka nevztahují jen na pionýrské tábory, mají zcela obecnou platnost. Nejspíš proto se jimi hlavně v počátcích projektu spousta nově vznikajících webů a publikací jemně řečeno inspirovala. I to je ale svým způsobem kompliment..." dodává předseda Pionýra, Martin Bělohlávek.

Pevné základy
Odkud se vzaly informace, které se na webu www.dobrytabor.cz dočtete? Jsou shrnutím desítek let zkušeností pionýrských dobrovolníků s pořádáním letních i zimních táborů. Jejich tradice je taková, že i samo označení pioný! rský tábor nebo "pionýrák" je dodnes užíváno zcela obecně.
Pionýr slaví letos 25. výročí od obnovení samostatné činnosti. Historie Pionýra se však píše mnohem déle a právě táborová činnost patří mezi ty tradice, na které jsme
v 90. letech navázali.
Pionýrské tábory jsou dobrou značkou, o čemž svědčí i fakt, že v posledních letech pořádáme každoročně kolem 400 táborů pro 20 000 účastníků, v loňském roce jsme zaznamenali dokonce nárůst o 1 000 dětí.
Nebojíme se ani současných sporů kolem novely Zákona o veřejném zdraví
(258/2000 Sb.), vždy jsme kladli důraz na to, aby byly řádně zajištěny všechny podmínky pro konání táborů. Pionýrské tábory představují nejen bezpečí a kvalitní program, ale také profesionalitu, i když je v naprosté většině zajišťují dobrovolníci.
Zda jet na tábor a na jaký, by mělo být vždy společné rozhodnutí rodičů i dítěte. Pokud si vyberete dobře, s čímž vám snad pomůže i náš projekt ODT, získají vaše děti kamarády, dovednosti a! zážitky mnohdy i na celý život.


Projekt ODT nabízí ne! jen ucelené webové stránky plné rad a informací, ale také nabídku našich táborů, kterou najdete v záložce "Přehled". Jeho součástí je také poradna pro všechny, kteří neví, jak si vybrat tábor, nebo hledají třeba nějaký konkrétní. V pohotovosti jsme již teď na telefonním čísle 222 247 529 nebo e-mailu opravdu@dobrytabor.cz. Na dotazy odpovídají i externí odborníci na právo, ekonomiku, hygienu a další obory, jež mohou s letní činností souviset.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je čtvrtek
25.07.2024optimalizace PageRank.cz